Riigikontroll: riik venitab omavalitsuste raha kasutuspiirangute kaotamisega

Autor: Andres Pulver • 20. detsember 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Kõige väiksem on riigi toetuse osakaal lasteaiaõpetajate palkade maksmisel. Pildil on Rakvere lasteaia Kungla õpetajad õppereisil Itaalias.
Autor: Erakogu

Viie aasta eest toimunud haldusreform tegi omavalitsused suuremaks, ent neile suurema rolli ja vastutuse andmine on jäänud venima.

Riik piirab linnade ja valdade valikuvabadust raha kasutamisel jätkuvalt suurel määral ja kokkulepped tegevusvabaduse suurendamiseks eelkõige hariduse ja taristu valdkonnas on ellu viimata.

Rahakasutuse piirangutega jätkamiseks ei ole kaalukaid argumente ning kui riik soovib anda haldusreformile sisulise jätku, tuleb hakata omavalitsusi ka rahaasjades rohkem usaldama, leiab riigikontroll oma auditis.

„Rahandusministeerium ja erinevad valitsused on korduvalt maininud, et vaja pole üksnes suuremaid, vaid ka võimekamaid ja suuremat vastutust võtvaid omavalitsusi,“ tuletas riigikontrolör Janar Holm meelde.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!