Koolijuht: Hariduses võiks peedist pesumasinale trumli tegemine lõppeda

Autor: Katrin Kivi • 25. detsember 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Kunda ühisgümnaasiumi juht Kristi Aron.
Autor: Reti Kokk

Uuel aastal tõusevad õpetajate palgad 1789 euroni, ent Kunda ühisgümnaasiumi juht Kristi Aron ütleb, et õpetajate põuda see veel ei lahenda. Vaatamata sellele kinnitab ta, et Kunda koolil läheb vägagi hästi.

Ehkki Kristi sünnipaik asub Lõuna-Eestis, on ta läbi ja lõhki Lääne-Virumaa ja eelkõige Kunda kooli patrioot. „Ma olen tegelikult Kunda kooliga seotud juba 5. klassist. Ainult mõned aastad olengi sellest majast õpingute ja töö tõttu eemal viibinud,“ ütles ta.

„Kolm aastat koolijuhina, kaheksa aastat õpilasena, kümme aastat lapsevavemana, 20 aastat õpetajana. Kui mõned lapsepõlveaastad ja karjääripöörded välja jätta – võiksin öelda, et see kool on minu elu. Ma olen siin arenenud, mind on õpetatud ja ma olen õpetanud, ma olen õppinud. Ma olen siin armunud. Ma armastan ja austan seda kooli kogu selle rikkuses. Mulle tundub, et see kool ja need inimesed on mind vorminud,“ tõi Kristi esile ridamisi kaalukaid kogemusi, mis selle kooli ta südame külge on sidnud.

Kristi, teil on Kunda koolis pikk ajalugu, kuid räägime pisut kooli juhtimisest ja haridusest tervikuna. Te asusite kooli 2019. aastast, mida need aastad koolis on teile õpetanud? Millised on olnud suurimad väljakutsed?

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!