Järgmisel aastal Eesti katseväe relvastusse jõudev Ameerika Ühendriikide mitmikraketiheitja HIMARS demonstreeris täna Tapa sõjaväelinnakus oma võimekust.
- USA Euroopa ja Aafrika vägede 56. suurtükiväejuhatuse ülem kindralmajor Stephen J. Maranian. Foto: KARL HEINRICH ARRAS
„Teatavasti on ka Eesti endale soetanud HIMARS kaudtule süsteemi, mis jõuab Eestisse lähiaastatel. Seetõttu on eriti hea meel, et juba praegu on ameeriklased oma HIMARS üksuse Eestisse lähetanud, et NATO idatiiba tugevdada. Kahtlemata on HIMARS M142 mitmikraketiheitja üks kaasaegsemaid, ehk isegi kõige kaasaegsem kaudtule süsteeme ja meie jaoks on võtmetähtsusega, et Ühendriigid näevad kogu projekti pikaajalise regionaalse lahendusena, mille raames hangivad süsteemi ka Läti ja Leedu,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hooned ja taristu valmivad 2023..aasta mais
Tallinna börsil noteeritud ehitus- ja arendusettevõtte Merko Ehitus hakkab rajama uusi hooneid ja taristut kaitseväe Tapa linnakus, kirjutab
Äripäev.Rutjal sai näha, kuidas mere kohal lasti raketiga alla lennukeid.
„Ma ei usu, et midagi muutub paremaks, kui Venemaa riigipea vahetub. Miks peaks?“ ütles Eesti kaitseväe juhataja Martin Herem. „Mul ei ole Venemaa suhtes mingit lootust. Ainult siis, kui ta laguneb erinevateks riikideks laiali.“
Sõda Ukrainas lööb valusalt Eesti ehitusfirmasid, sest ehitusmaterjal on järsult kallinenud ning selle tarned takistatud. Riik ja omavalitsused peavad tellijatena olema paindlikud. Veel alustamata ehitustööd on mõistlik lükata kaugemasse tulevikku, kirjutab Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.