Vaata aasta õnnestunumaid pressifotosid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 10. jaanuar 2023
Jaga lugu
Ukraina koristajad Swissotelis: Svitlana, Yuliia, Taisa.
Autor: Andras Kralla

Eile valis žürii lõppenud aasta parima pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto nominendid.

Nominentide seast kuulutatakse võitjad välja 17. veebruaril.

Parimad uudisfotod

„Kallis, meie maja taga põleb!” 30.10.22 läks Tartu vallas põlema alajaam, mille kustutamine viibis päris kaua, sest Elektrilevilt polnud tulnud kinnitust, kas alajaamast on elekter väljas või mitte.
Autor: Argo Ingver / Delfi / Ekspress Meedia
Must päev. «Öelge palun, millal see lõpeb? Millal lõpeb see, et meie lapsed peavad surema?” Küsisid hukkunud 11-aastase Anastassija vanemad. Sõja algusest saadik Vene pommi- ja raketirünnakute all on hukkunud sadu Ukraina lapsi, neist noorimad vaid mõnekuused. Detsembri lõpuks oli ametlik arv 429 last. Maetav Anastassija hukkus, kui eramaja tabas venelaste õhutõrjerakett С-300.
Autor: Dmitri Kotjuh / Postimees
Punatank ja sinimustvalge. Viimsi sõjamuuseumisse teel olnud Narva punatankile lehvitati Padaorus sinimustvalget lippu.
Autor: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Parimad olemusfotod

Tallinna hipodroomi viimane võistluspäev.
Autor: Mihkel Maripuu / Postimees
Saabumine. Ukrainast sõja eest põgenenud perekond on jõudnud Tallinna. Töö sõjapõgenike vastuvõtupunktis käib ööl ja päeval täie rauaga – neid registreeritakse, toidetakse, antakse kaasa toidupakk, vajalikud hügieenitarbed ja riided.
Autor: Andras Kralla / Äripäev
Abistatud suudlus. Veera ja Ants Jürna tähistasid oma 70. pulma-aastapäeva Tammiste hooldekodus pika suudlusega.
Autor: Mailiis Ollino/Pärnu PM

Parimad portreefotod

Taksojuht. Riigikogu liige Martin Repinski hakkas Boltiga sõitma lisaraha teenimiseks ning elustandardi säilitamiseks. Taksot sõidab ta ka istungite ajal ja öösiti.
Autor: Andras Kralla / Äripäev
Näitleja ja lavastaja Julia Aug.
Autor: Mihkel Maripuu / Postimees
Põgenikud. Ukrainast sõja eest põgenenud Svitlana, Yuliia ja Taisa töötavad nüüd koristajatena Swissôtelis.
Autor: Andras Kralla / Äripäev

Parimad spordifotod

2022. aasta Rapla ralli teisel võistluspäeval tegi ekipaaž M.Leemets – A. Lichtfeldt rajalt draamatilise väljasõidu, mille tulemusel paiskuti oma võistlusautoga vastu puud. Nii auto kui puu said viga, kuid sõitjad jäid õnneks terveks!
Autor: Timo Anis / Autoleht, Geenius Meedia
Pakases. Laskesuusataja Tuuli Tomingas Pekingi 2022 taliolümpiamängude 15km tavadistantsil, kus valitsesid eriti krõbedad miinuskraadid.
Autor: Tairo Lutter / Postimees
Sinimustvalgega võidule. Kaia Kanepi võitis koduse WTA turniiri esimeses voorus lõunanaaber Ostapenkot reketiga, mis pika säriga pildistades kangastus Eesti lipuks.
Autor: Kiur Kaasik / Delfi / Ekspress Meedia

Žürii esimees oli Postimehe peatoimetaja Priit Hõbemägi. Eestist olid fotosid hindamas fotoajakirjanik Raul Mee ja ajakirjanik Mari Mets, välismaised žüriiliikmed olid Leedu relvajõudude fotograaf Ieva Budzeikaitė ja vabakutseline spordifotograaf Mikus Klavins Lätist.

Kokku laekus konkursile 637 fototööd. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias: uudis, olemus, portree ja sport. Osalejaid oli tänavu 60. Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2022“.

Võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle Eesti Meediaettevõtete Liidu korraldataval pressipeol 17. veebruaril.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 1000 euro suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2022“ autor pälvib lisaks veel 1000 euro suuruse preemia.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!