Lääne-Virumaal on 15 avalikku varjumiskohta

Autor: Andres Pulver • 24. jaanuar 2023
Jaga lugu
Avalikku varjumiskohta tähistav sinine märk on pandud ka Tamsalu jalakäijate tunneli juurde.
Autor: Tapa vallavalitsus

Päästeamet tähistab koostöös kohalike omavalitsustega Eesti suuremates linnades avalikud varjumiskohad rahvusvahelise tsiviilkaitse märgistega.

Avalikud varjumiskohad on mõeldud ohu korral kõigile abivajajatele ning need on tähistatud sinist kolmnurka kujutava tsiviilkaitse märgiga. Varjumiskohtade asukohad peavad olema teada nii omavalitsustele kui ka elanikele.

Varjumine võib olla vajalik sõjalise ohu korral, aga ka muu ohu, näiteks ekstreemne ilmastik, suur põleng, keemiarünnak, massirahutused jms korral. Erinevate ohtude puhul on ka käitumisjuhised erinevad, näiteks ekstreemsete ilmaolude korral piisab ka lihtsalt siseruumidesse minekust ja akende-uste sulgemisest. Seetõttu tuleb alati kuulata riigi antavaid juhiseid ning käituda vastavalt nendele.

Avalikuks varjumiskohaks eelkõige rünnaku või radioaktiivse saaste korral hoone, rajatis või osa sellest, mis asub maa all, on raudbetoonist ja ilma akendeta.

Lääne-Virumaal on praeguseks tähistatud avalikud varjumiskohad Rakvere linnas ja Tapa vallas ning kokku on neid 15.

Rakvere linnas on avalikeks varjumiskohtadeks Rakvere Vabaduse kool, reaalkool, teater, ametikool ja kultuurikeskus. Tapa linnas on varjumiskohad kultuurikoda, keelekümbluskool ja lasteaed Pisipõnn, Tamsalu linnas kultuurimaja, lasteaed, spordihoone ja jalakäijate tunnel.

Lisaks on Tapa vallas avalikud varjumiskohad ka Vajangu koolimaja, Jäneda loss ja Jäneda spordihoone.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!