Uuring näitab koroonasse nakatumise märkimisväärset vähenemist
Tartu ülikooli juhitava koroonaviiruse levimuse seireuuringu jaanuarikuise etapi tulemused näitavad üle pika aja nakatumise märkimisväärset vähenemist ja seireajaloo kõrgeimat kaitsekehadega täisealiste arvu.
Tartu ülikooli peremeditsiini professori Ruth Kalda sõnul on olukord koroonaviirusega rahunenud. Foto: mu.ee
18.–30. jaanuarini kestnud seireetapi vältel testiti koroonaviiruse suhtes 2179 inimest, kellest positiivse proovi andis 3,6% ja nakkusohtlikud olid 1,8%. See tähendab, et koroonaviirusega oli jaanuari lõpu seisuga nakatunud iga 28. ja nakkusohtlik iga 42. täisealine. Ligi pool nakatunutest olid tuntavate haigusnähtudeta.
Terviseameti andmetel saab praegu gripi ja SARS-CoV-2 viiruste levikut pidada laialdaseks. Kui kaitstud või kaitsetud on meie eakad raskete viiruste eest ning millised on eakate peamised terviseohud viiruste põdemisel?
Seksuaalvahekorra kogemusega noorte hulk on vähenenud ja noored alustavad seksuaaleluga keskmiselt 15aastaselt, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) 2021. aasta sügisel tehtud uuringust.
Tartu Ülikooli peremeditsiini professor ja teadusnõukoja liige Ruth Kalda räägib aastalõpu intervjuus, mida tuleb meeles pidada, et pääseda COVID-19 rasketest tagajärgedest.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.