Kundas elas eelmisel sajandivahetusel Nõmtakide pere, kus sündis neli last. Laulu armastav pereema pani kõik oma lapsed laulma ning kaks tütart – Hella Aurelie ehk Ella ja Melanie ehk Milli said tuntud lauljateks. Ning seda nii kodumaal kui ka raja taga.

- Milli Nõmtak. Foto: Erakogu
Täna on sünnipäev neist nooremal, Millil, kes sündis Kundas 2. veebruaril 1907. Ta õppis Kunda algkoolis ja Rakvere õpetajate seminaris. Rakveres astus ta juba lavalaudadele osaledes haridusseltsi poolt lavastatud operetis „Geisha“,
Koolis tekkis sellega aga probleeme – nimelt arvati, et taoline „lavaliste kalduvustega tütarlaps“ ei pruugi üldse õpetajaks sobida. Kooli pedagoogilisele nõukogule see üldse ei meeldinud ning esmalt otsustati neiu Nõmtaki lõpueksamitele mitte lubada. Kui aga kange noor naine lubas kohtu kaudu hakata õigust nõutama, andis pedagoogiline nõukogu järele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Virumaal on sündinud väga palju inimesi, kes on jätnud suure jälje Eesti kultuurilukku. Kuid siin on sündinud ka inimesi, kelle jälg on sootuks kaugemal. 6. märtsil 1897 ehk täpselt 125 aastat tagasi sündis Kundas 20. sajandi üks olulisemaid Taani heliloojaid Knudåge Riisager.
Ilmselt on iga eestlane vähemalt korra kuulnud lauluridu „Vaikne kena kohakene, kõige kallim surmani. Armas isamajakene minu meeles alati.“ Kui mite mujal, siis matustel ikka. Aga enamik on ilmselt kooliski seda laulu õppinud. Martin Körberi luuletuse viisistas pime muusikamees Ferdinand Mühlhausen, kelle nooruspõlv möödus Salla kandis ja kes elas hiljem päris pikalt Rakkes.
Täna möödub 100 aastat Jaan Paku sünnist. See legendaarne mees oli muusik selle sõna kõige laiemas tähenduses - ta oli koorijuht, pedagoog ja helilooja. Tema tegevus mõjutas olulisel määral muusikaelu Virumaal, eriti Rakveres rohkem kui 40 aasta vältel.
Täna möödub 124 aastat tuntud koorijuhi ja helilooja Tuudur Vettiku sünnist.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.