Rakvere riigigümnaasiumi maja avamisel jäi mitmel korral kõlama, et kaua küll tehti, aga kaunis see maja sai. Arhitektide sõnul oli koolihoone kavandamine skisofreenilisse asupaika paras väljakutse.

- Arhitekt Ralf Lõoke (paremal) rääkis, et nii suure hoone projekteerimine on meeskonnatöö. Foto: Sten Semjonov
Uue koolimaja projekti üks autoreid Ralf Lõoke arhitektuuribüroost Salto kinnitas, et tegemist oli tiimitööga, mille käigus üritati tõestada, et kool ei ole ainult ruumide kogum.
„Oleme üritanud projekteerida nii, et see maja ei soosiks hierarhiate teket, et siin oleksid kõik võrdsed,“ kõneles Lõoke.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rakvere riigigümnaasium tegutses viis kuud asenduspindadel, kuni kaks nädalat tagasi pääseti lõpuks oma õigesse koju. Täna pärastlõunal avati riigigümnaasiumi maja piduliku aktusega.
Täna õnnistatakse Rakveres pidulikult sisse maakonna esimene riigigümnaasiumihoone, kus õpib 421 õpilast.
Koolikeskkond on mõnusam, vaiksem ja akadeemilisem, kuid puudust tunneme õpetajatest, kes jäid eelmisesse kooli, ütlesid Rakvere riigigümnaasiumi õpilased Helen Martinson ja Roman Litvinov.
Järgmisel nädalal alustab Rakvere riigigümnaasium õppetööd täies mahus uhiuues hoones ja asenduspindadega jäetakse hüvasti.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.