Rakvere vald annab tänavu oma aumärgi kahele pedagoogile

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 8. veebruar 2023
Jaga lugu
Untsakate koosseisu kuuluv Jaanus Põlder seisab hea selle eest, et tuua rahvamuusika laste ja noorteni.
Autor: Elmo Riig

Sel aastal kinnitas Rakvere vallavolikogu valla aumärgi saajateks Leelo Veski tema kauaaegse ja suure pühendumusega tehtud töö eest Rakvere valla hariduselu edendamisel ning erivajadusega laste toetamisel ja õpetamisel ning Jaanus Põlderi tema järjepideva panuse eest kogukonna, valla ja maakonna kultuurielu edendamisel.

Leelo Veski asus 1977. aastal õpetajana ja logopeedina tööle sama aasta kevadel õpiraskusega laste õpetamiseks loodud Vaeküla eriinternaatkooli.

1989-2004 töötas ta Aluvere (Sõmeru) põhikoolis, alates 2004. aastast aga Näpi koolis. Lisaks on ta töötanud logopeedina Sõmeru lasteaias Pääsusilm.

Leelo Veski südameasjaks on olnud erituge vajavate laste õpetamine ja toetamine, neile vaheldusrikaste, võimetekohaste ja innustavate õpivõimaluste tekitamine. Tema käe all on 45 aasta jooksul õppinud palju praegu elus hästi hakkama saavaid inimesi.

Ta on tõeline oma kodukoha patrioot ning aktiivne tervisesportlane, näidates sellega head eeskuju nii oma õpilastele kui kõigile teistele inimestele.

Leelo Veskit iseloomustatakse kui sõbralikku, abivalmis ja heatahtlikku inimest, kellel pole kombeks viriseda ja hädaldada, vaid igas asjas positiivset leida.

Kuigi paljud tunnevad Jaanus Põlderit eestkätt ansamblist Untsakad, on ta tegelikult viimased 30 aastat seisnud hea selle eest, et tuua rahvamuusika laste ja noorteni.

2013. aasta veebruaris seisis Jaanus Põlder kuue inimese ees, et hakata neile õpetama mandoliinimängu. Kuuele arglikule hakkas iga prooviga lisanduma juurde üha uusi orkestrante, kes olid kuskilt pööningult tolmu alt mandoliini leidnud ning olid täis tahtmist pillimängu omandada.

Tänaseks on Uhtna mandoliiniorkestrist kujunenud rohkearvuline ja tegus muusikakollektiiv, kes on esinenud Eestimaa eri paigus.

Jaanus Põlder on mees, kes panustab kogu hingest rahvamuusika järjepidevusse ja harrastamisse. 2013. aastal tunnustas Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts Põlderit aasta rahvamuusiku tiitliga.

Lisaks oma põhitöökohale Kiviõli kunstide kooli direktorina leiab ta aega tegeleda erinevates muusikakollektiivides, õpetada lapsi, kuuluda Kaitseliitu, hoolida oma kodust ja perest.

Tema eestvedamisel ja taganttõukamisel on muusika ja pillimäng jõudnud mitte ainult laste ja noorte, vaid ka paljude täiskasvanud virumaalaste, sealhulgas Rakvere valla elanike südametesse.

Aumärgid ja Rakvere valla Hea teo plaadid antakse üle 22. veebruaril toimuval vabariigi aastapäevale pühendatud üritusel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!