Kultuurkapital jagas tunnustust ka virulastele

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 9. veebruar 2023
Jaga lugu
Maie Orav sai elutööpreemia.
Autor: Erakogu

Kolmapäeva õhtul anti Viimsi Artiumis üle kultuurkapitali 2022. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.

Rahvakultuuri sihtkapitali elutööpreemia pälvis teenekas rahvatantsujuht ja tantsupedagoog, tantsupeo üldjuht ning meeste tantsupeo mõtte algataja Maie Orav.

Rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia sai Eesti teatrimaastiku rikastamise ning kõrgtasemeliste lavastuste eest teater KaRakTer.

Harrastusteater KaRakTer sai rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia.
Autor: KaRakTer

Arhitektuuri valdkonna peapreemia anti aga mullu valminud ja juba väga palju tunnustust pälvinud Rakvere põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse hoone autoritele Joel Koplile ja Kristel Jakobsonile.

Rakvere põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse loojaid tunnustati arhitektuuri valdkonna peapreemiaga.
Autor: Tõnu Tunnel

Kultuurkapitali nõukogu esimees kultuuriminister Piret Hartman ütles, et Eesti kultuur ja riik püsib tugevatel kultuuriinimestel ning kehakultuuri eestvedajatel.

"Lisaks sellele, et töötame iga päev väärikama ja õiglasema kultuuri- ja spordiinimeste tasustamise nimel, on oluline tublisid tegijaid avalikult esile tõsta ning tunnustada," lisas minister.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!