Haljala ja Kuusalu vald otsivad abi õiguskantslerilt

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 17. veebruar 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Nii Haljala kui ka Kuusalu vallal jääb riigi otsuste tõttu igal aastal saamata kümneid tuhandeid eurosid maamaksu, mida lubadustele vaatamata keegi ei kompenseeri.
Autor: Haljala vallavalitsus

Möödunud nädalal edastasid Haljala ja Kuusalu vallavanemad ühise pöördumise õiguskantsler Ülle Madisele. Pöördumisega küsitakse õiguskantsleri hinnangut looduskaitsealadest tingitud maamaksu vähenemise kompenseerimise senise poliitika õiguspärasusele.

Haljala vald on looduskaitsealadest tingitud maamaksu vähenemise kompenseerimise teemaga tegelenud juba 2022. aasta suvest, mil pöörduti rahandusministeeriumi poole.

Toona sai Haljala vallavalitsus vastuse riigihalduse minister Riina Solmanilt, kes nõustus Haljala vallavalitsuse seisukohaga, et looduskaitsealadest tingitud maamaksu laekumise vähenemine tuleb kohalikele omavalitsustele kompenseerida, kuna looduskaitsealade moodustamine on riigi keskkonnakaitse alane huvi, kuid selle realiseerimine toimub kohalike omavalitsuste tulubaasi arvelt.

Kahjuks ei saanud riigihalduse ministri samasisuline ettepanek riigi eelarvestrateegia 2023-2026 protsessis valitsuskoalitsiooni heakskiitu.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!