Kogukonnaedade rajamine muutub aasta-aastalt Eestiski üha populaarsemaks. Tegemist on aktiivsete rohenäppude poolt linnaruumis asetsevatele tühjadele kruntidele rajatud aedadega.

- Kogukonnaaed Tallinnas. Foto: Inge Kosemäe
Aastate eest koristati linnaruumist ära aianduslapid, mille tegevuse hiilgeajad jäid kümnendite taha. Koristamise põhjuseks oli prügistumine ja suurel määral alade hooletusse jätmine. „Et vältida vanade aedade saatust, mis lõppes likvideerimisega, nähakse uute aedade puhul ette reeglite paikapanek ja kindlamad tegutsemispiirid,“ tutvustas Rakvere linnaaednik Kärt-Mari Paju kogukonnaaedade kontseptsiooni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täiendatud: linnavalitsus kutsuti avamisele hoopis homseks.
Rakvere tulevikupostkontori avamine viibis, sest Omniva juhid ootasid linti lõikama Rakvere linna esindajat, kes aga paraku tulemata jäi.
Esikohad rahvusvahelistel muusikakonkurssidel, osalemine olümpiaadidel, mängimine jalgpallinaiskonnas, koolitööst rääkimata – kuidas küll selle kõigega hakkama saada?
Aastatel 1999-2011 riigikogusse kuulunud ning ka riigikogu esimehe ja aseesimehe ametit pidanud Toomas Varek tõdeb, et aeg on muutunud. „Aga ütlen julgelt, et riigikogus toimuv on piinlik,“ sõnab ta.
Ajal, mil nii mõneski vallas on veel tänavune põhieelarvegi vastu võtmata, tegeletakse Rakvere linnas juba esimese lisaeelarvega, mis toob paari miljoni ulatuses investeeringuid.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.