Väiksemate erakondade ja üksiküritajate tee saja ühe sekka on kulukas ja vaevarikas, igaüks proovib valituks saada talle omasel viisil. Kas tark areng või mõistuse hääl, millega pääseb lõppeks võimule?
"Issand, te olete päris elus veel ilusam!” hõikab proua Pärnus Eesti 200 kandidaadi Kadri Tali pakutavat kommi vastu võttes. Foto: Andras Kralla
Lootus pääseda riigikokku Eesti elu üle otsustama on aastakümnete jooksul meelitanud valimistel kandideerima tuhandeid inimesi. Peab olema sisemine tung ja tahtmine hakata elu Eestimaal enda arusaamise järgi sättima, et teenida auga välja ka oma valijatelt saadud hääled.
Eestlaste säästunipid on kui vahelduvvool: suund muutub ajas ning kõigub nullist tipuni. Kõrvuti püüavad sente lugeda nii pealampides pensionärid kui ka energiafanattidega majapidamised.
„Ma ütlen neile, et hingake rahulikult sisse ja välja. Teist korda inimene ära ei sure ja hullemaks minna ei saa.“ – matusebüroo Memoris asutaja Tarko Tuisk.
"Keegi teine ei suudaks mind mõjutada taolist esmapilgul hullu otsust tegema,” tõdeb Risto Kukk, kes soetas omale teise pensionisamba raha eest festivalidekski kõlblikud kõlarid ja basskõlarid.
Aasta parima pressifoto auhinna pälvis Äripäeva fotograaf Andras Kralla, kes tegi ka aasta parima portreefoto. Selgusid ka parim uudis-, olemus- ja spordifoto.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.