Oleg Gross: Eestis on ülereguleerimine, millest ei saa kasu keegi

Autor: Jaroslav Tavgen • 4. märts 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
OG Elektra omanik Oleg Gross eelistab selliseid poliitilisi jõude, kes toetavad vaba turumajandust.
Autor: Sten Semjonov

Ebamõistlikult toimiv energiasektor, ettevõtete liigne reguleerimine, helikopterilt külvatud toetused kõigile ja vabaturule sekkuv riigikapitalism – ettevõtjatel on mõndagi, millega nad tänases poliitikas rahul pole ja mida seekordse valimiste tulemusena teisti näha tahaksid.

Äripäeva venekeelne sõsarleht Delovõje Vedomosti küsis Eesti ettevõtjatelt, kelle poolt nad kavatsevad valimistel hääletada. Keegi hääletussaladust ei rikkunud ja nime letti ei ladunud, kuid ettevõtjad jagasid siiski kriteeriume, mille alusel nad oma valiku tegid.

"Eestis on ülereguleerimine," ütles poeketi OG Elektra omanik Oleg Gross. Selliseid regulatsioone on Grossi sõnul sadu, raske on isegi mõnda välja tuua. “Kõige tähtsam on see, et neist ei ole kasu ei riigile, inimestele ega ettevõtjatele. Me süüdistame sageli kapitalismi kõigis surmapattudes, kuid tegelikult oleme vabaturumajandusest väga kaugel. Meil on liiga palju bürokraatiat, ettevõtjatelt nõutakse pidevalt aruandlust, mida keegi rohkem ei loe. Isegi ametnikud ise tunnistavad: "Need on seadused ja me peame neid järgima.""

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!