Saage tuttavaks – Võsu räpipundi 5Miinust liige Pavel Botšarov

Autor: Alyona Stadnik • 7. aprill 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Muusik Gameboy Tetris, pärisnimega Pavel Botšarov.
Autor: Sander Ilvest /Postimees / Scanpix

Pavel Botšarovi esinejanimega Gameboy Tetrise elus oli oluliseks pöördepunktiks liitumine räpipundiga 5Miinust.

Intervjuus tuleb juttu eestivenelastest, läbi löömisest muusikaäris ja depressioonist. "Unistan, et saan oma vaimse tervise korda, oleks mõistlik nautida tavalisi asju," lausus ta.

Botšarov ütles, et pole veel suutnud arstiabi vajalikkuse ja olemusega leppida, pikad teraapiad on rasked ja väsitavad. Selle asemel on ta otsustanud, et teeb ainult neid asju, mis talle väga meeldivad. "Kui ma teen midagi vastukarva, siis läheb depressioon aina suuremaks," tõdes Botšarov Äripäeva raadio saates "Läbilöök".

2016. aastal toimus teie elus läbilöök, kui teid kutsuti ansamblisse 5Miinust ja te pidite üleöö ära õppima eesti keele.

No see on muidugi suurelt öeldud, et üleöö hakkasin rääkima. Kirjutasin 5Miinusega esimest korda laule eesti keeles. Eesti keelt rääkisin juba enne suhtlemistasemel.

Lõviosa oma elust olete elanud Lasnamäel eestivenelaste gängis.

Põhimõtteliselt küll, siis oli veel selline... noh ütleme nii, et praegu on seal palju viisakam. Kolisin sinna aastal 1998 ja seal olid 1990ndate mõjud veel täitsa olemas.

Pärast lugu „Für Oksana“, räägiti, et olete mees, kes tegi integratsiooni venelaste ja eestlaste vahel, et olete teinud seda, mida riik ei ole suutnud teha 30 aastaga. Nüüd on olukord juba uus, meil on aasta aega olnud sõda Venemaa ja Ukraina vahel ja venelased ei ole enam nii armastatud ei Eestis ega ka mujal. Kuidas on see teid mõjutanud?

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!