Hooletu lõke süütas ehitussoojaku

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 10. aprill 2023
Jaga lugu
Pajusti alevikus tuli kustutada hooletust lõkkest põlema läinud ehitussoojakut.
Autor: Päästeamet

Eelmisel nädalal aitasid päästjad sügavasse auku kukkunud koera ning lifti kinni jäänud lapsi. Lisaks kustutati mitu põlengut.

Alljärgnev on kokkuvõte päästjate väljakutsetest eelmisel nädalal.

Esmaspäev, 3. aprill

Kell 14.40 kutsuti päästjad Mõedakale, kus koer oli kukkunud 6 meetri sügavusse auku, kust peremees teda välja ei saanud. Augus vett ei olnud. Päästjad tõid koera välja ja andsid peremehele üle. Koera omanik pani augule tõkked peale ja märgistas ära ning andis ohtlikust august teada vallavalitsusele.

Kolmapäev, 5. aprill

Kell 17.47 jäid Rakveres Laia tänava raamatukogus lifti kinni lapsed. Päästjad avasid lifti. Kiirabitöötajad vaatasid lapsed üle, nendega oli kõik korras.

Neljapäev, 6. aprill

Kell 12.41 said päästjad väljakutse Rakverre Laada tänavale, kus aitasid sõiduautode kokkupõrke tagajärjel ühte autosse kinni jäänud autojuhi välja.

Reede, 7. aprill

Teatati kasvuhoone katlamaja põlengust Varudi-Vanakülas. Päästjate saabumise ajaks oli omanik aiavoolikuga põlengu lokaliseerinud. Tule leviku kontrollimiseks avati hoone konstruktsioone, tuli ei olnud edasi levinud.

Laupäev, 8. aprill

Kell 17.36 teatati ehitussoojaku põlengust Pajusti alevikus. Põleng sai alguse läheduses põlenud lõkkest. Kustutustööd lõpetati kell 18.24. Lõkke tegemisel ei olnud tagatud ohutus ja käepärast ei olnud esmaseid kustutusvahendeid.

Kell 17.43 sõitsid päästjad Kalikülla, kus teatati saunapõlengust. Inimesed olid hoonest väljunud. Esimese korruse saunaruumist levis põleng edasi teise korruse eluruumidesse. Kustutustööd lõpetati kell 23.44. Põleng võis alguse saada sauna kütteseadmest. Kustutustöödel osalesid Kunda, Tapa ja Väike-Maarja päästjad.

Elumaja kustutustööd Kalikülas. Fotod: Kunda päästekomando

Pühapäev, 9. aprill

Kell 14.01 käisid päästjad Nõmmkülas kustutamas vanal kõrrepõllul kulupõlengut. Kulupõleng oli alguse saanud lõkkest.

Aidu kanalis vajas põder taas abi

Päästjad aitasid taas noort põtra Aidu kanalis. Fotod: Kiviõli päästekomando

Kui märtsi lõpus aitasid teiste seas ka Kunda päästjad Aidu kanalis põtra, millest näeb videot siit, siis reedel sattus taas üks noor põder Aidu kanalis hätta ja vajus läbi jää. Seekord aitasid põdra kuivale maale Kiviõli päästekomando päästjad, kes rajasid läbi jää 50 meetri kaugusele lagedamale alale väljapääsukanali. Kurnatud põder aidati kaldale koormarihmade abil ja loom jäeti kaldale puhkama.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!