Väike-Maarjas joosti Lurichi auks

Autor: Kristel Kitsing • 21. aprill 2023
Jaga lugu
Väike-Maarjas maadleja Georg Lurichi mälestuseks toimunud jooksust osavõtjad said maadleja kujuga medalid.
Autor: Kristel Kitsing

Neljapäeval joosti Väike-Maarja tänavail traditsiooniliselt omaaegse legendaarse jõumehe ja maadleja Georg Lurichi mälestuseks.

Teatejooksul osales 28 kahesaliikmelist võistkonda: kaks lasteaia, 19 Väike-Maarja gümnaasiumi õpilaste ja seitse täiskasvanute tiimi.

Kõige kiiremini läbis distantsi Väike-Maarja gümnaasiumi 8b võistkond, kuhu kuulusid Oskar Vainult, Pärt Pärtel Kruusamägi, Henri Eenpuu, Mattias Laukse, Laura Eenpuu, Karlotte Lood, Jane Sumre ja Laura Lamus.

Lurichi mälestusjooks Väike-Maarjas. Fotod; Kristel Kitsing

Võitja võistkond sai auhinnaks kohalikust paekivist Lurichi kujutisega rändauhinna, millele igal aastal jäädvustatakse võitnud võistkonna nimi.

Ürituse eestvedaja, Väike-Maarja gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Raiko Ramul oli vahetult pärast sündmust rahulolev. „Mul on väga hea meel, et võistlustel oli palju osalejaid. See näitab et Väike-Maarjas väärtustatakse liikumist,“ rõõmustas Ramul pressiteate vahendusel. Enim tõi õpetajale naerusuu näole, et kõik klassid ja ka lasteaed said oma võistkonnad kokku ning rajal oli märgata särvaid pilke. Samuti oli mees rahulolev, et täiskasvanute arvestuses osales koguni seitse võistkonda.

Väike-Maarjas, Georg Lurichi sünnipaigas tema sünniaastapäeva aegu toimuv kevadjooks on väga pika traditsiooniga. Teatejooksuna, kus osaleb võistkonnas 4 naist ja 4 meest, joostakse seda alates 1996. aastast. Enne seda toimusid maastikujooksud, mille marsruudiga püüti imiteerida Lurichi jooksuradu.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!