Sotsiaalkindlustusamet alustas peretoetuste juurdemaksetega

Autor: Palgauudised.ee • 28. aprill 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Autor: Pixabay

1. veebruarist jõustunud perehüvitiste seaduse järgi tuleb tagasiulatuvalt peretoetusi juurde maksta alates aasta algusest. Esimesena saavad juurdemaksed üksikvanemate lapsed, hiljemalt maikuu jooksul tehakse maksed ka lasterikka ning esimese ja teise lapse toetuste saajatele.

„Kuna jaanuaris maksti toetused välja veel vanade, väiksemate määrade alusel, siis teeb sotsiaalkindlustusamet kõigile jaanuarikuus peretoetuste saajatele selle kuu eest toetuste juurdemaksed. Kõige esimesena tehakse tagasimaksed üksikvanemate lastele,“ selgitas sotsiaalkindlustusameti perehüvitiste valdkonna juht Pirjo Künnapuu ning lisas: „Kuna toetusesaajaid on palju, siis teeme tagasimakseid järk-järgult. Muretseda ei ole tarvis ka lasterikaste ja esimese ja teise lapse toetuste saajatel, nemad saavad toetuste määrade vahe kätte hiljemalt maikuu jooksul.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!