Rakvere valla ja osaühingu Sämiliiva vaidlus viimase võlgnevuse nõudes ei ole kompromissini jõudnud ning järgmisel teisipäeval saavad pooled kokku kohtusaalis.

- Liivakarjäär. Pilt on illustreeriv.
- Foto: Andras Kralla
Rakvere vald esitas eelmise aasta lõpul Sämiliiva OÜ vastu hagi võlgnevuse nõudes ja kohus võttis hagi menetlusse, kuid siiani on pooled tegelenud kompromissi leidmisega.
Paraku ollakse selles osas aga üksteisest väga kaugel. Sämiliiva pakkus vallale võlgnevuse katteks 46 000 eurot ja seejärel 60 000 eurot,
vallavolikogu aga tegi 29. märtsi istungil omapoolse kompromissettepaneku summas üle 107 000 euro.
Sämiliiva kohtuasjaga tegelev endine vallasekretär Sirje Veiman ütles, et volikogu otsus kompromissettepaneku kohta jättis teise poole külmaks. "Ta ei reageerinud sellele ja saatis teisipäeval kohtule uue kompromissettepaneku," lausus Veiman.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Vargaga diile ei tehta,“ oli Rakvere vallavolikogus ERE-t esindav Marko Vahesalu resoluutne, aga hääletas ikkagi selle poolt, et vald teeks osaühingule Sämiliiva võlgnevuse tasumiseks kohtus uue kompromissettepaneku. Otsus võeti vastu ühehäälselt.
Apollo, Virumaa Teataja ja paljude teiste ettevõtete omaniku Margus Linnamäe firma MM Grupp lubas teha vähikasvatuse, kuid kuigi krundil on aastaid vilkalt kruusa ja liiva kaevandatud, ei paista vähitiike kuskilt.
Fosforiit on Euroopa Liidu poolt kuulutatud strateegiliseks tooraineks, samuti kuuluvad strateegiliste toormete hulka haruldased muldmetallid, mida meie karbifosforiit vähesel määral sisaldab. Millal kopp maasse lüüakse, ei tea keegi. Küll on aga esimesi viiteid sellele, kus see võib juhtuda.
Haljala rahvamajas toimunud Paasi lubjakivikarjääri keskkonnamõjude hindamise programmi avalik arutelu kujunes ääretult tuliseks. Esitati hulgaliselt karjääri vastu rääkivaid argumente, aga toodi välja ka intrigeerivaid seoseid, mis kasvatasid inimeste umbusku nii riigi kui arendaja vastu.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.