Põhjamaade poed viskavad Venemaal tegutseva suurfirma üle parda, Eesti ketid jätkavad koostööd
Põhjamaade jaekaubandusettevõtted lõpetavad Oreo, Toblerone ja teiste tuntud brändide müüja Mondelezi sortimendi pakkumise seose tõttu Venemaaga. Eesti kaupmehed põhjendasid, miks nemad talitavad teisiti.
Kui Mondelezi tooted kaovad Rootsi ja Norra kaupluste lettidelt, siis Eestis võib neid jätkuvalt leida Foto: Brad West / Unsplash
Kui mõned lääne ettevõtted müüsid enda Venemaal asuvad varad maha, kui Moskva möödunud aasta kevadel Ukrainasse tungis, siis Mondelez otsustas siiski Venemaale jääda, hoolimata oma töötajate vastumeelsusest, kirjutab Kaubandus.ee.
„Vaat see on saladus,“ ütleb inimene, kes müüb Eestist saadud kaupa Venemaa veebipoes. Ta ei ole nõus vastama, kuidas kaup praegu Eestist üle piiri jõuab.
Kavalus ja kompleksivabadus on märksõnad, mis iseloomustavad Türgi riigipeaks tagasi valitud Recep Tayyip Erdogani laveerivat poliitikat Ukraina küsimuses Venemaa ja Lääne vahel, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma Ukraina sõjablogi 25. postituses.
Euroopa sadamate vahet tüürivad Hansa Shippingu laevad jõuavad sageli ka Venemaale, ettevõtte juhi kinnitusel on nende alustel veetava kauba omanikuks valdavalt Euroopa Liidu firmad.
Eesti toidupoodide kange alkoholi osakondades ringi vaadates võiks arvata, et sõda ega sanktsioone polegi olemas. Riiulitel on lai valik kahepealiste kotkastega viinasid, millel on viiteid Moskvale või vene perekonnanimedele. Kuid neil polegi Venemaaga mingit seost.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.