Anti Poolametsal on olnud raske ühidada tööd riigikogus ja Rakvere linnavolikogus. Foto: Liis Treimann
Poolamets puudus Rakvere linnavolikogu 19. aprilli, 17. mai ja 14. juuni istungilt ning kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse kohaselt peatatakse sellisel juhul volikogu liikme volitused.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimene asendusliige Taavi Part loobus volikogu töös osalemast, seetõttu määras valimiskomisjon Anti Poolametsa asendusliikmeks Villu Nurmoja, kes on aastate eest Rakvere volikogusse kuulunud.
Nurmoja pidas aastaid Rakveres linnasauna ja Carola baari, viimasel ajal on ta peamiselt tegelenud võitluskunstide treenerina.
Mai lõpuks tuli omavalitsusjuhtidel esitada huvide deklaratsioonid ja Lääne-Virumaal tegi seda kuueteistkümnest vallavanemast või volikogu esimehest kolmteist.
Kohtualune keskerakondlane Mailis Reps lasi maksumaksjatel kinni maksta 6600 euro eest ehteid ja muid kingitusi, skandaalne Mihhail Stalnuhhin aga enam kui 12 000 euro jagu raamatuid. Kokku kasutasid rahvasaadikud mullu kuluhüvitisi 1,36 miljoni väärtuses.
Hiljuti Rakveres peetud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Lääne-Viru ringkonna üldkoosolekul valiti ringkonna esimeheks tagasi Riigikogu liige Anti Poolamets.
Enne jaanipäeva pandi punkt Riigikogu kevadistungijärgule. Kuidas Lääne-Virumaa rahvasaadikud oma tööd tegid: kui palju nad poole aasta jooksul töölt puudusid, kas nad julgesid arvamust avaldada ja sõna võtta?
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.