Mullu viidi Eestis läbi maa korraline hindamine ja tänavu 1. juuliks kehtestati igal pool uued maamaksumäärad. 90 aastat tagasi kehtestati Rakveres uued kinnisvaramaksu määrad ja viidi läbi kinnisvara hindamine.

- Carl Sarap on selle pildi teinud 1933. aasta suvel Kolmainu kiriku tornist. Foto: SA Virumaa Muuseumid
Seni oli Rakveres kinnisvaramaksu arvutatud 1926. aasta hindamise alusel. Seitsme aasta jooksul olid aga maksustamise aluseks olnud üürihinnad oluliselt muutunud ning sestap võeti ette uus hindamine. Ning sedapuhku oli tegemist üürihindade langemisega, mitte hinnatõusuga, nagu praegusel maa hindamisel.
Rakvere linnavolikogu kinnitas juhtnöörid kinnisvara hindamiseks 15. detsembril 1932 ning kohustas kinnisvara omanikke esitama andmeid hoonete tulukuse või kinnisvara väärtuse kohta 1933. aasta 15. jaanuari seisuga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
90 aastat tagasi ehk 26. juunil 1933 peeti Rakveres jaanilaata, mis algas suure segadusega, aga lõppes ülimalt traagiliselt.
90 aastat tagasi, 18. juunil 1933 peeti Rakveres Eesti linnadeliidu esindajatekogu koosolekut. Päevakorral oli ennekõike võitlus tööpuudusega, aga ka alevitele linnaõiguste andmise küsimus. Rakvere linnapea Heinrich Avikson tutvustas kokku tulnud 30-le linna- ja alevijuhile Rakvere linna majanduslikku olukorda.
Omal ajal oli Rakvere Eesti mastaapides tuntud ja tunnustatud spordikeskuseks, kust vaatamata ülikesistele võistlus- ja treeningoludele võrsus kümneid arvestatavaid sportlasi. Rakvere staadion avati kõigi raskuste kiuste alles 29. mail 1930. aastal. Seega saab see teenekas spordiplats täna 93aastaseks.
Kui oma riik sai kenasti üles ehitatud, siis oli aega ja ehk pisut ka võimalusi ka argisematele asjadele mõtelda. Kasvõi sellele, et inimesed end linnakeskkonnas paremini tunneksid.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.