Maksu- ja tolliamet (MTA) saatis 23. augustil korduva otseteavituse inimestele, kellel on aastatel 2020-2022 jäänud tuludeklaratsioon esitamata ning olemasolevate andmete põhjal on nad kasutanud maksuvaba tulu rohkem kui ette nähtud.
Maksuameti füüsiliste isikute teenusejuht Annika Oja selgitab, mida maksuamet teeb nendega, kes on jätnud tuludeklaratsiooni tähtajaks esitamata. Foto: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix
Teavitus saadeti ligi 7800 inimesele, kellel võib tuludeklaratsiooni esitamata jätmisest tekkida MTA andmetel maksukohustus 50 eurot või rohkem. Hetkel teada olevate andmete põhjal on oodatav tulumaksu juurde tasumise summa kokku 2,7 miljonit eurot, millest suurim summa 2200 eurot.
Järgmise nädala teisipäevast ehk 15. veebruarist on eraisikutel võimalik hakata esitama eelmise aasta tuludeklaratsiooni. Koostasime loetelu olulistest punktidest, millele tasub pöörata tähelepanu tuludeklaratsiooni täites.
Päritud vara ja investeerimisega seotud keerulised küsimused on tulude deklareerimisel järjest enam päevakorras ning maksu-ja tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi aitas neile küsimustele vastuseid leida.
Sel aastal esitatud tuludeklaratsioonide kohaselt saavad Lääne-Virumaa maksumaksjad riigilt tagasi 8,5 miljonit eurot eelmisel aastal enammakstud tulumaksu ehk keskmiselt 270 eurot deklaratsiooni esitanud maksumaksja kohta.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.