Kütuseturul algas hinnasõda

Autor: Indrek Mäe • 8. september 2023
Jaga lugu
Terminali tanklakett langetas täna bensiini hinda 20 sendi võrra, et juhtida tähelepanu Olerexi käitumisele kütuseturul.
Autor: Liis Treimann

Terminal Oil kuulutas hinnasõja Olerexi vastu, süüdistades neid rohepesus ja turul ebaausa konkurentsi loomises, selgus Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Terminali tanklakett langetas täna bensiini hinda 20 sendi võrra, et juhtida tähelepanu Olerexi käitumisele kütuseturul. „Meil ei ole kütuseturul konkurentsiolukord ühtedel alustel, kellelgi on ilmselge hinnaeelis,“ viitas Terminali tegevjuht Raido Raudsepp Olerexile, kes väidetavalt jätab biokütusenõude täitmata. Seeläbi saab aga Olerex kütuse hulgiturul pakkuda konkurentidest paremat hinda.

Raudsepa sõnul ei ole kütuse hulgimüügil võimalik Olerexiga võistelda. „Nendele vastu saada hinnas on väga keeruline, kui mitte võimatu,“ lisas Raudsepp.

Äripäev kirjutas juuni alguses, et keskkriminaalpolitsei ja keskkonnaameti ametnikud puistasid Olerexi kontorit, et selgitada välja, kas Olerex esitas maksuametile teadlikult valeandmeid seoses biokütuse nõudega.

Olerexi tegevjuht Piret Miller ütles, et Terminal on oma majandustulemuste ergutamiseks ulatuslikku laimukampaaniat Eesti suurima kütusemüüja vastu initsieerinud juba pikemat aega.

„Võime kinnitada, et Olerex on oma tegevuses käitunud ausalt. Oleme 2022. ja 2023. aastal konkreetselt biokohustuse täitmiseks teinud kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatuvaid väljamakseid. Jutud pettuse abil konkurentsieelise saavutamisest on 100% pahatahtlik laim,” väitis Miller.

Tema sõnul tuleneb Olerexi konkurentsieelis Eesti ühest efektiivseimast tarneahelast, logistikast ja lojaalsetest püsiklientidest.

Sellest, kui kaua hinnalangetus kestab ning millistel juhtudel ja kuidas plaanitakse hinnasõda jätkata, saab kuulata Äripäeva raadio hommikuprogrammist, kus rääkisime Terminal ASi tegevjuhi Raido Raudsepaga kütuseturu seisust.

Intervjuud saab kuulata SIIT:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!