Uue aasta vallaeelarveid koostades murtakse kohalikes võimukantsides pead, kuidas kulusid kokku hoida. Ehkki see muutub järjest keerulisemaks, teeb raske aeg nutikaks ja mõningaid mõtteid liikvel on.
Suure tõenäosusega kohe varsti ametist lahkuma pidav Tapa vallavanem Valdo Helmelaid ütles, et valla kinnisvaraportfell tuleb üle vaadata ja ebavajalik realiseerida.
Foto: Rahel Lepp
„Lihtsalt enam pole võimalik kärpida, kõik on kärbitud ja riik annab koguaeg ülesandeid juurde, kuid raha ei anna,“ tunneb Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum maakonna äärevalda üsna suluseisus olevat ega soovi teemal pikemalt peatuda.
Segasel ja hirmutaval ajal tuleb kulud ja tulud kriitilise pilguga üle vaadata ning säästunipid kõrva taha pannat. Mida aga saavad ette võtta omavalitsused, kes oma eelarve planeerisid ära juba enne suurt kriisi?
Riigi majanduspoliitikat vaadates me nagu polekski euroalas - ja maksudki tulevad täiesti valel ajal, leiavad Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas ja INVL Life Eesti filiaali investeeringute strateeg Rait Kondor.
Väike-Maarja vallavolikogu kinnitas neljapäeval toimunud istungil õppehoone kinnistu müügi ettevõttele Maarjamaja, mille omanikeks on Jaanus Valk ja Raivo Pihelgas.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.