Sõltumata sellest, kas neljapäeval toimuval Vinni vallavolikogu istungil läheb läbi vallavanema ja volikogu esimehe umbusaldamine, ootavad Vinni võimuliitu ees muutused.
- Neljapäeval hakkab Vinni vallavolikogu hääletama vallavanem Rauno Võrno umbusaldamist. Foto: Erakogu
Koos EKREga umbusaldamise algatanud Isamaa esindaja Aarne Laas ütles kolmapäeval, et vallavanema ja volikogu esimehe umbusaldamine läheb neljapäeval volikogus läbi. „Ma olen nii pikalt kohaliku poliitikaga tegelenud, et kui ma poleks kindel, et umbusaldamine läbi läheb, siis ma poleks seda ka algatanud,“ rääkis Laas.
Küsimusele, kui tõenäoline on, et Isamaa loobub umbusaldamisest ja saab vastutasuks kutse keskerakonna ja valimisliidu Meie Kodu Vinni Vald praegusesse võimuliitu, vastas Laas: „Rauno (Vinni vallavanem Rauno Võrno – toim) on meiega sellest rääkinud, aga me ei lähe seda teed. Me ei sõlmi selja taga kokkuleppeid.“ See jätaks meist ka väga mageda mulje, lisas ta.
Isamaa meelemuutusesse ei usu ka keskerakonda kuuluv volikogu liige Toomas Väinaste, keda peetakse üheks koalitsioonipoliitikuks, kes umbusaldamist toetab. „Ma ei ole sellisest variandist kuulnud, aga see oleks imelik,“ vastas ta küsimusele Isamaa võimalikust meelemuutusest. Väinaste ei soovinud enne volikogu istungit öelda, kas ta toetab umbusaldamist või mitte. „Loodan ikka, et asjad lähevad paremaks. Pärast volikogu on asi selge ja räägime siis,“ lausus ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vinni vallavolikogusse pääsemiseks on tänavu vaja päris palju vähem pingutada kui nelja aasta eest, sest kandidaatide arv on vähenenud pea poole võrra – kui 2017. aastal himustas tooli volikogu laua taga 160, siis tänavu vaid 90 inimest.
Täna on luubi al valimislubadused Vinni vallas.
Vinni vallas, mis on ammust ajast olnud teada kui keskerakonna kants, läks sel korral üllatavalt tihedaks rebimiseks.
Lisaks Jaadlale on veel üks huviline
Rakvere linnapea Triin Vareki ja volikogu keskfraktsiooni liikmete keskerakonnast lahkumise üheks põhjuseks on Lääne-Virumaal viimasel ajal erakonna sees toimunud muutused, mis peavad aitama sillutada teed Andres Jaadlale piirkonna esimeheks tõusmisel.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.