"Minu nimi võtab maksuametilt lootuse." Firmamatjad utsitavad Äripäeva eksperimendis ettevõtjat partnereid petma

Autor: Marge Ugezene • 1. november 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Firmamatmise ärisse sattus Lauri Hansberg pärast enda Soome firma 15 aasta tagust põrumist. „Tegin pankrotid-likvideerimised läbi. Siis hakkasid tuttavad küsima, et sama seis on, kuidas tegid? Siis tulid järgmised küsima ja siis tuli juba Raul Pint, et tule juhatuse liikmeks, teeme mingeid asju.“ Nüüd saab ta enda sõnul Pindi käest 90 protsenti töödest.
Autor: Liis Treimann

Kuigi riigis on varsti kümme aastat püütud firmamatjate äri summutada, näitab Äripäeva eksperiment, kuidas see käib täistuuridel edasi.

“Kui mingisugune, no hankija, hakkab mulle helistama jälle … Kas ma võin siis öelda, et mina ei ole mitte keegi siin?”

– “Täpselt nii ongi.”

– “Aa, okei, nii saaks teha. Okei, hästi.”

– “Eks ta kaagutama ja kisama hakkab, aga noh, see on siuke mängu ilu.”

Võlgu taga ajavate partnerite pikalt saatmises näeb mängu ilu firmamatja Raul Pint, keda ei sega sealjuures isegi ärikeeld.

Raul Pindi ärikeelust on tuult tiibadesse saanud Pindi niinimetatud alltöövõtjad ehk tankistid, näiteks talle kümmekond aastat truult tööd teinud ja korduvalt kelmuse eest karistatud Lauri Hansberg.

Pint ei proovigi vastupidist väita. „Praegu on Lauri Hansberg. Kui ei ole tema, siis keegi teine. No milles asi on?“

Äripäev helistab eksperimendi käigus kuuele firmamatjale, sealhulgas Lauri Hansbergile. Legendi järgi kurdab varjunime Rivo kandev mees, et tema ehitusfirma on riigile võlgu 60 000 eurot ja hankijatele on üleval 180 000 eurot. Kassajääk ulatub 41 000 euroni. Ei taha enam seda äri ajada. Mida teha?

Pole probleemi. “Aa, ei, see [kassajääk] pole midagi. Mõtlesin, et oleks seal ka mingi saja kanti jälle. Seda keegi otseselt ei kontrolli. Kui maksuameti hõlma jääd, siis ta su konto väljavõtet tahab, aga see on siuke asi, mille vastu leiab nagu ravi.”

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!