Muuga külas hukkus autolt löögi saanud 16-aastane tüdruk

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 31. oktoober 2023
Jaga lugu
Autor: Anni Õnneleid/Delfi Meedia/Scanpix

Häirekeskusele teatati teisipäeval, 31. oktoobril kella 19.06 ajal, et Rakvere-Luige maanteel Vinni vallas Muuga külas sai sõidukilt Audi löögi jalakäija.

Esialgsetel andmetel hukkus autolt löögi saanud 16-aatane tüdruk sündmuskohal. Sõidukit Audi juhtinud inimene oli kaine ja juhtimisõigusega.

Esialgsetel andmetel juhtus raske liiklusõnnetus, kui sõidukit Audi juhtinud mees ei märganud Rakvere poole sõites maantee ääres liikunud jalakäijat. Tumedates riietes ja ilma helkurita olnud 16-aastane neiu sai autolt löögi ja hukkus sündmuskohal. Õnnetuse toimumise ajal oli vihmasaju ja pimeduse tõttu nähtavus oluliselt häiritud. Politsei on juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustanud kriminaalmenetlust, ütles Rakvere jaoskonna välijuht Triin Leesnurm.

"Seoses hiljutise kellakeeramisega on õhtud juba varakult pimedad. Samuti toovad heitlikud ilmaolud sügisel nii sademeid kui öökülma, mistõttu võivad teeolud muutuda keeruliseks ja sellega peavad arvestama kõik liiklejad. Palun sõidukijuhtidel lähtuda sõidustiili valikul ilmast ning igal jalakäijal teha kõik endast oleneva, et ta oleks teistele liiklejatele nähtav. Pimedal ajal aitab jalakäija nähtavust kõige paremini tagada helkur ja heledate riiete kandmine," rääkis Leesnurm.

Õnnetus juhtus teelõigul, kus lubatud suurim sõidukiirus on 90 km/h. Liiklus avati mõlemas suunas kella 21.20 paiku.

Õnnetuse kõik täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!