Erinevalt õpetajatest on õdedel kehtiv kollektiivleping ning lootus saada kevadel rohkem kui 8% suurune palgatõus. Suurt muret valmistab aga töökoormus, mis pole tänini normaliseerunud.
- Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus. Foto: Tiina Kõrtsini/ Õhtuleht/ Scanpix
"Kui päris aus olla, siis võib-olla me vahetaks oma palgatõusu õpetajate kahekuulise puhkuse vastu," ütles
Äripäeva raadios Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus. Tema sõnul ei ole õdede olukord tööhulga mõttes koroonaepideemia ajaga võrreldes hüppeliselt paranenud, sest mitmed muudatused on tervishoius jätkuvalt tegemata.
Kui õpetajad saavad suvel pikemalt puhata, siis õdedel ei pruugi õnnestuda isegi neile ette nähtud puhkust aasta jooksul tervenisti välja võtta, märkis Kannus. Praegu, mil koroonaviirus ja muud nakkushaigused on uuesti liikvel, tuleb samuti palju lisavahetusi teha.
Intervjuud Anneli Kannusega saavad Lääne-Virumaa Uudiste tellijad kuulata siit:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kunda mees Kristjan Laubholts (26) töötab igapäevaselt Rakvere haigla erakorralise meditsiini osakonnas õena, kuid Eesti riigi parema valmisoleku tarvis õpetab ka Kaitseliidu parameedikuid sooritama peenemat sorti „näputööd“ ning on võtnud teiste tegemiste hulgas oma südameasjaks ka lastele esmaabi õpetamise eakohasel viisil.
Lisatud andmed COVID-19 laastamistöö kohta Lääne-Virumaal
Kolm aastat tagasi puhkenud COVID-19 pandeemia lõi segamine senise elukorralduse ja tekitas palju pingeid, kuid tänu rasketele läbielamistele ja üksteise toetusele, tõi see kaasa ka positiivseid tagajärgi – usalduse üksteise suhtes.
Rakvere haigla igapäevaseks väljakutseks on vabadele ametikohtadele töötajate leidmine ning toimetulek kiirelt kerkivate tööjõukuludega. Nüüd on meil kõigil jälle võimalus tarku poliitikuid välja sõeluda ja rahva head elu kindlustama saata. Meditsiin on üks kulukamaid valdkondi riigieelarves ja siin on, mille kaudu poliitikat teha, kirjutab Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.
12. oktoobril tähistas Rakvere haigla 150. sünnipäeva konverentsiga, mis toimus Tobia külas OG Elektra sündmuste keskuses.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.