Ministeeriumi koostatud edetabeli kohaselt oli õpetajate palk Rakvere linnas üks Eesti väiksemaid ehk 1740 eurot. Sellise tulemuseni jõudis ministeerium Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS) andmetele tuginedes. Rakvere linnavalitsuse teatel on tegelikult Rakvere õpetajate keskmine palk kõrgem.
Rakvere abilinnapea Laur Kaljuvee sõnul määravad statistikas alusandmed tulemuse ning kui neid on võimalik erinevalt esitada, võib ka tulemus olla eksitav.
„Rakvere linnavalitsuse raamatupidamise andmetel oli 2023. aasta oktoobris Rakvere munitsipaalkoolide pedagoogide keskmine töötasu 1991 eurot. Aasta keskmisena tuleb kuine töötasu veidi kõrgemgi, seda tänu makstavatele lisatasudele. Olgugi, et Lääne-Virumaa keskmine töötasu jääb sellele 25% alla, on õpetaja amet kindlasti enamat väärt,“ sõnas ta pressiteate vahendusel.
Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) volikogu kogunes teisipäeval Tallinnas ning otsustas alustada järgmise aasta 22. jaanuarist tähtajatut streiki. Põhjuseks valitsuse sõnamurdlikkus ning lühinägelik suhtumine palgaküsimuste lahendamisel.
Ehkki õpetajate palgaläbirääkimised on leidnud ühiskonnas laia kõlapinda, ei võta reede hommikul toimuvast hoiatusstreigist osa kaugeltki mitte kõik Lääne-Virumaa koolid ja lasteaiad.
Eesti õpetajate palgatase ei ole veel võrreldav Põhjamaadega, aga vähemalt liigub sinnapoole ja on parem kui Lätis, ütles Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja, Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi aseesimees Indrek Riigor.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.