Politsei oli aastavahetusel väljas suuremate jõududega nii erinevatel avalikel üritustel kui liiklusjärelevalves ning 31. detsember möödus üldjoontes tavapäraselt.

- Politsei tegi kokkuvõtte aastavahetusest. Foto: Teet Malsroos/Õhtuleht/Scanpix
PPA vastutava politseiametniku Tago Trei sõnul oli erinevate õigusrikkumiste puhul läbivaks märksõnaks alkohol. „Avalikus ruumis toimunud üritused möödusid politsei jaoks suures plaanis rahulikult, kuid seda enam torkab silma see, et paljudes kodudes lõppes aastavahetus vägivallaga oma lähedaste vastu. Kokku 48 korral pidi politsei sekkuma lähisuhtevägivalla väljakutsetele, kus keegi – tavaliselt tugevas alkoholijoobes – tõstis käe oma lähedaste vastu,“ selgitas Trei.
„Panen kõigile südamele, et kui keegi kuuleb oma naabrite korterist hääli, mis viitavad vägivalla kasutamisele, siis sellest tuleks kindlasti teada anda telefonil 112. Siis on võimalik politseil minna ja olukorda kontrollida. See kõne võtab vaid hetke, kuid võib kellelegi olla väga suureks abiks.“
Liikluses kontrolliti 31. detsembril kokku 1700 autojuhi kainust ning roolist kõrvaldati kaheksa alkoholi tarvitanud autojuhti. „Tahaks muidugi, et see number oleks null. Need kaheksa inimest oma mõtlematu käitumisega seadsid ohtu nii enda, teised autos olnud inimesed kui kõik teised nendega samal ajal teed jaganud liiklejad. Lõpliku pildi saamiseks läheb siiski veel pisut aega, kuna see number ei sisalda pärast südaööd tehtud kontrolle ning mõistagi oleme ka täna – peojärgsel päeval – teravdatud pilguga liikluses toimuvat jälgimas,“ täiendas Trei.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Meile on suurim tänu tehtud töö eest see, kui naised meid usaldavad ja hiljem, kui elu jälle rööpas, suunavad meie juurde teisi saatusekaaslaseid,“ sõnas Virumaa naiste tugikeskuse juhataja Merle Albrant, kes enda sõnul on oma elu pühendanud naiste aitamisele.
Pühade ajal puhkes Lääne-Virumaal mitu tüli, mis lõppesid löömisega.
Häirekeskus on valmis, et aastavahetusel kasvab 112 numbri kõnekoormus ning annab soovitusi, kuidas saab igaüks aidata kaasa sellele, et hädaabiliin oleks vaba neile, kes tõesti kiiresti politsei, kiirabi või päästjate abi vajavad.
Reedel langetatud kohtuotsusega tunnistas Viru maakohus 44-aastase Kaido Tanibergi süüdi oma 90aastase vanaema kehalises väärkohtlemises ja karistas teda kokku 1 aasta ja 4 kuu pikkuse vangistusega.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.