Pärast sõja puhkemist Ukrainas ja Venemaa turu ära kadumist otsustas Aseri tellisetehase omanikfirma Wienerberger oma laod esmalt kaupa täis toota ja pani siis tehase pausile ning koondas töötajad. Tõenäoliselt jääb tehas seisma pikaks ajaks.
- 2021. aastal avati pidulikult Aseri tellisetehases uus tootmisliin, Ukrainas puhkenud sõja tõttu see aga väga kaua töötada ei saanud. Foto on tehtud uue tootmisliini avamisel, vasakult Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum, Wienerberger ASi tegevjuht Margus Puusepp ja Aseri tehase juhataja Kaido Toome. Foto: Sten Semjonov
„Mis puudutab Aseri tootmise tulevikku, siis hetkel oskan vaid eeldada, et ennem, kui Ukraina sõda ei lõppe ja Euroopa ning Venemaa suhted ei parane, meie ahjud Aseris kuumenema ei hakka,“ ütles Wienerbergeri juhatuse esimees Margus Puusepp.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töökohtade loojate ja koondajate TOP
Võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga kasvatas mullu neljandas kvartalis töötajate arvu kõige enam OG Elektra.
Kuigi sel aastal lõpetas Aseri tellisetehas müügi Venemaa turule, on ettevõtte esimese kaheksa kuu majandusutulemused võrreldes eelmise aasta sama ajaga paremad.
Vaata, kui kõrge on edukates ettevõtetes keskmine palk
Äripäeva Ehitusmaterjalitootjate TOPi jõudis sel aastal kuus Lääne-Viruma ettevõtet, kellest kõige kõrgema koha saavutas Kaul Augasmägile ja tema äripartneritele kuuluv Haka Plast.
Wienerbergi gruppi kuuluv Aseri tellisetehas avas täna 650 000 eurot maksva sorteerimis-ja pakkimisliini, mis tähendab, et robotid hakkavad inimeste asemel tegema füüsiliselt rasket tööd.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.