Kes väärib aasta õpetaja tiitlit?

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 8. märts 2024
Jaga lugu
Eelmise aasta oktoobris tunnustas VIROL maakonna haridusinimesi ja siis pälvis elutööpreemia Jaak Jalakas. Nüüd kutsub VIROL esitama kandidaate üleriigilisele konkursile ja sellega koos toimuvale maakonna aasta õpetaja konkursile.
Autor: VIROL

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) kutsub üles esitama kandidaate üleriigilise ja Lääne-Virumaa ”Aasta õpetaja gala” konkursile.

Kutsume kõiki, kes on märganud ja kogenud õpetajate ning teiste haridustöötajate suurepärast tööd, mõnda silmapaistvat tegu või teavad suurt hariduse sõpra, neid inimesi konkursil esitama, ärgitab VIROL.

Haridus- ja teadusministeerium tunnustab aasta õpetaja galal haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle viimase kolme aasta- või elutöö on teistele eeskujuks. Tunnustatavad panustavad märkimisväärsel moel õppurite arengu toetamisse, koostöösse ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes.

Kandidaate kolmeteistkümnes üleriigilises kategoorias saab esitada kuni 10. aprillini (kl 23.59) 2024 SIIN. Sellel lehel on ka tunnustamisstatuut kategooriate kaupa.

Seotud lood

Lääne-Viru maakonna konkurss on seotud üleriiglisega ning laureaadid valitakse lisaks kolmes maakondlikus kategoorias. Kuna üleriigilise elutööpreemia eesmärk on tunnustada riiklikult silmapaistnud haridustöötajaid, siis VIROLi soov on tunnustada Lääne-Virumaal pikaajaliselt haridusse panustanud inimesi. Seega saab sellesse kategooriasse kandidaate esitada eraldi nii üleriigiliselt kui ka maakondlikult.

Kandidaate maakondlikes kategooriates saab esitada samuti 10.aprillini SIIN.

VIROLi moodustatud maakondlik komisjon valib hääletamise teel kõikide kandidaatide seast igast kategooriast (välja arvatud kategooriad aasta õppejõud ja riiklik elutööpreemia) ühe kandidaadi esitamiseks üleriigilisele komisjonile. Komisjoni esitatud kandidaat on ka laureaat vastavas kategoorias Lääne-Virumaal. VIROL tunnustab laureaate maakonna vastuvõtul.

Komisjoni kuulub VIROL hariduskomisjoni, Lääne-Virumaa Haridustöötajate Liidu, Lääne-Viru Koolijuhtide Ühenduse, Lääne-Viru Haridusjuhtide Liidu, Lääne-Virumaa Alushariduse Juhtide Liidu, Lääne-Virumaa Õpilasesinduse ning maakondlike ainesektsioonide esindaja.

Vaata ka: https://www.virol.ee/aasta-opetaja-gala

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!