Arvo Pani: valla haridusvõrgu analüüsi tellimine ei tähenda koolide sulgemise plaani

Autor: Rahel Lepp • 23. mai 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Uuringutulemuste tutvustamine Viru-Nigulas.
Autor: Rahel Lepp

Kolmapäeva õhtul tutvustati Viru-Nigula rahvamajas valla haridusvõrgu analüüsi, mis on tulevikus abiks valla haridusvõrgu osas otsuste langetamisel.

Haridusvõrgu analüüsi tellis vallavalitsus ja selle viis läbi ettevõte LevelLab OÜ. Tutvustama tulid seda ettevõtte arendusjuht Tauno Õunapuu ja analüütik Delis Lauringson; uuringu tellimise põhjust ja vajalikkust oli rahvale selgitamas valla haridusjuht Arvo Pani.

Nii enne kui pärast ettekannet rõhutas Pani, et ühtki kooli või kooliastet sulgeda ei ole praegu ega lähiaastatel plaanis. “Uuringu tellisime selleks, et saada alus, mille pealt rahulikult koos mõelda, kuidas edasi minna,” rõhutas haridusjuht. Sellele vaatamata oli kohale saabunud rahvas osalt üsna vaenulikult meelestatud, eeldades, et uuringu läbiviija ja tutvustaja soovitab koole sulgeda. Tugeval kaitse- ja ründepositsioonil olid kohalviibinud Vasta kooli esindajad.

On nõrkusi ja on tugevusi

Punktid, mida vald uuringufirmalt tellis, sisaldasid haridusasutuste seniste arengute ja hoonete ruumide analüüs; rahvastiku ja teenusvajaduse prognoosi ning ettepanekuid valla haridusvõrgu optimaalseks korraldamiseks.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!