Kütteperioodil teostatud õhukvaliteedi uuringu tulemuse põhjal võib Rakveres vabamalt hingata, sest kehtestatud piirnorme ületati vaid kolmel üksikul päeval ning sedagi vaid ühe uuritava parameetri osas.
- Sahara kõrbe tolm jõudis 1.aprillil ka Rakvere kohale. Foto: hippopx.com
Õhukvaliteedi pidevmõõtmine viidi läbi kliimaministeeriumi tellimusel ajavahemikus 24.11.2023 – 04.04.2024. Uuringu tarbeks pandi Roosi tänavale mobiilne seirejaam, mis on varustatud täisautomaatsete õhuanalüsaatoritega. Välisõhust määrati nii süsinikoksiidi, tahma, peenosakeste kui ka eriti peente osakeste sisaldus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
27. aprillil toimub veeteemaline looduspäev nimega „Mis torust tuleb ja torru läheb?“. Üritus toimub keskkonnaameti Rakvere kontoris. Tutvustatakse joogi- ja reoveeuuringute tulemusi, üritus on avatud kõigile huvilistele.
Kuigi Eesti õhukvaliteet on viimase kümnendiga oluliselt paranenud ja tervisemõjud vähenenud, põhjustasid õhusaastes sisalduvad peenosakesed ja lämmastikdioksiid 2020. aastal Eestis enam kui tuhat varajast surma, selgus keskkonnaministeeriumi tellitud uuringust, mis valmis Tartu ülikooli ja Eesti Keskkonnauuringute Keskuse koostöös.
Tartu Ülikooli ja terviseameti uuringust selgus, et Eestis sünnib enim enneaegseid ja keskmisest väiksema sünnikaaluga lapsi Ida-Virumaal. Seda seostatakse paljuski olulise riskiteguriga - piirkonna õhumustusega. Kas naabrite keskkonnasaaste mõjutab läänevirulasi?
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile seaduseelnõu väljatöötamiskavatsuse, mille alusel kehtestatakse mootorsõidukimaks suurele osale Eesti sõidukitest.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.