Alkoholi ostmine on muutunud noortele keerulisemaks
Lääne-Virumaa jaemüügikohtadest kontrollis enne alkoholi müümist noore ostja vanust 56% müüjatest. Kaks aastat tagasi oli neid 44%, selgus kevadel tehtud testostlemistest.
Võrreldes kahe aasta taguse ajaga on Lääne-Virumaal suurenenud nende jaemüüjate hulk, kes kontrollivad alkoholi ostmisel noorte vanust.
Foto: Tanel Pihelgas/Scanpix
Lääne-Virumaa ennetusnõukogu viis aprillikuu jooksul 50 erinevas jaemüügikohas (kauplused, baarid, tanklad) läbi alkoholi testostlemise, millega kaardistati hetkeolukord, kui kättesaadav on maakonna jaemüügikohtades alkohol alaealistele.
Kui väikeses külas müüjaga tavapoe pidamine ära ei tasu, tuleb otsida muid lahendusi – ja nii avas perekond Tirman juba teise poe, kus teenindus käib täisautomaatselt.
Aeg-ajalt satub meediaväljaannete terviseuudistesse artikleid, mis rõhutavad mõne alkohoolse joogi kasulikku efekti. Sellistesse kirjutistesse tuleks suhtuda kriitiliselt, kirjutab Tervise Arengu Instituudi alkoholi ja tubaka valdkonna juht Anneli Sammel.
Laupäeva õhtul toimus Kadrina rahvamajas juba üheksandat korda Hää õlle konkurss, et selgitada välja parimad Eesti väiketootjate poolt valmistatud õlled.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.