Grossi ja Meie poed kasvasid kõige kiiremini

Autorid: Maarit Eerme, Aivar Hundimägi • 8. juuli 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
OG Eletra müügitulu kasvas 2023. aastal kõige enam
Autor: Andras Kralla

Eelmine aasta oli jaekettide jaoks edukas, kus kasvasid nii müügitulu kui ka kasumid, välja arvatud ühe erandiga. Kõige enam suutis enda müügitulu kasvatada aga Oleg Grossile kuuluv OG Elektra.

Mitmed suured jaeketid jagasid eelmisel aastal ka omanikele dividende. Kõige heldem oli Selver, mis maksis omanikele dividende 7 miljonit eurot, (2022. a 13,2 miljonit eurot). Meie kauplusketi omanikfirma RRLektus jagas omanikele 2 miljonit eurot (2022. a 1,5 miljonit eurot) ja ka Rimi maksis dividende 2 miljonit eurot (2022. a 7 miljonit eurot).

Oleg Gross võttis mullu enda ettevõttest omankutulu 300 000 eurot, aasta varem ta dividenditulu ei teeninud.

Töötajate keskmine palk oli OG Elektras eelmisel aastal 1350 eurot, Prismas 1322 eurot ning Meie kauplusketis 1308 eurot. Coop Eesti keskühistus oli keskmine palk mullu 1883 eurot, aga näiteks keskühistusse kuuluvas ja Lääne-Virumaal Coopi poode majandavas Järva Tarbijate Ühistus oli keskmine palk 1446 eurot kuus. Maximas, Selveris ja Rimis ning ka A1000 Marketis oli palgatase madalam (täpsed numbrid on lisatud artiklis nende äritulemuste juurde).

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!