Kuigi Kadrina punamonument viidi pargist ära juba 2022. aasta novembris, siis monumendi juures olevate haudade teisaldamine toimub täna. Hauad teisaldab Eesti Sõjamuuseum.
Kadrina punamonumendi viis omaalgatuslikult minema Kadrina vallavalitsuse liige Andres Nukk 2022. aasta novembri lõpul.
Muinsuskaitseameti arhiivi andmetel on Kadrinas Viru ja Pargi tänava vahelisel haljasalal asuvasse vennashauda maetud umbes 30 inimest, kellest seitse oli ka nimeliselt teada ja nende nimedega tahvlid olid monumendi juures.
Võrreldes eilse hommikuga on tänaseks Lääne-Virumaal kolm punamonumenti vähem. Kadunud on okupatsiooni sümboliseerinud sambad Tapal, Tamsalus ja Kadrinas.
Riigikantselei juures tegutsev punamonumentide töörühm kaardistas 322 monumenti, millest eemaldada või asendada tuleks 244. Käesolevaks hetkeks on neist juba eemaldatud 56. Neutraalseks hindas töörühm 74 monumenti.
Ajal, mil jätkuvalt Rakvere kesklinnas seisev punamonument kütab kirgi, tasuks ehk meenutada, et tegelikult on Rakveres olnud terve rida nõukogude okupatsiooni põlistavaid mälestusmärke ja mälestustahvleid, millest lõviosa on eemaldatud.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.