Rakvere haigla oli 1920.-tel aastatel kitsas ja õnnetus seisukorras. Pikka aega räägiti uue haigla ehitamisest, mis lõpuks ka teoks sai. Vene tänava haigla valmis 1932. aastal. Aga enne seda rajati tulevase uue haigla naabrusesse erahaigla.
Rakvere erahaigla kollektiiv ja haiged 1930-ndate aastate keskel. Keskel kahe voodi vahel seisab haigla juht Voldemar Vihmar. Foto: SA Virumaa Muuseumid
Rakvere linna 1. algkooli uue maja valmimine vabastas senised ruumid praeguse Rohuaia ja Võidu tänava nurgal asuvates hoonetes ehk nn Duškini majades. Kaupmees Duškini pärijad andsid hooned rendile Rakvere, Narva ja Tallinna arstide grupile, kes rajasid sinna erahaigla.
Kui praegu maadleme koroonahaigusega, siis 95 aastat tagasi ründasid Eestit sarlakid ning koole pandi kinni ja haiglatesse loodi spetsiaalseid sarlakiteosakondi.
90 aastat tagasi, 21. juulil 1931 sai Rakvere kriminaalpolitsei lõpuks kätte tuntud salaabortide tegija, lõbumajapidaja ja viinamüüja Pillijussi-Leenu.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.