Täna, 30.oktoobril kuulutati riigikogu konverentsisaalis välja aasta põllumees, kelleks valiti Vinni vallas tegutsev teravilja- ja piimatootja Margo Klaasmägi.

- Aasta põllumees 2024 - Margo Klaasmägi
Klaasmägi juhib Muuga ja Laekvere põllumajanduse osaühinguid, mis kuuluvad Artiston Gruppi. Innovaatiline põllumajandusjuht kasutab põldudel säästvaid tehnoloogiaid ja annab maal tööd 80 inimesele. Maad haritakse 4200 ha, teravilja saagikus 4,1- 6 t/ha. Lautades on tuhandepealine veisekari, neist 500 lüpsilehmad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Heitlikud ilmaolud, mis tõid talve teises poole ja kevade hakul põldudele vaheldumisi uputusi ja külmakraade, tõid põuase suve üle elanud põllumeestele muresid juurde kogu Eestis.
Kogu Euroopa loomakasvatajad murravad pead, kuidas päästa oma karjad, keda põua tõttu ohustab talvesööda puudus ja ähvardab oht tapalavale sattuda. Olukorrast Lääne-Virumaal rääkisid Margo Klaasmägi, kes vastutab Artiston Grupi 2000-pealise piimakarja eest ning Priit Jõesalu, kelle karjamaadel nosib 700 lammast.
Augusti lõpus avas Eesti suurim piimaühistu E-Piim Paides uue tehase, mis täisvõimsusel tööd alustades hakkab tootma 100 tonni juustu ning 70 tonni vadakupulbrit päevas. Kas ja kuidas mõjutab uue tehase tulek Lääne-Virumaad, arutlesid siinsed piimatootjad.
Sel nädalal keskkonnaministri poolt alla kirjutatud otsus vähendada oluliselt riigimetsa raiemahtu pani loodusesõbrad küll käsi rõõmust kokku lööma, kuid otsuse majanduslik ja regionaalpoliitiline mõju teeb ettevõtjad murelikuks.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.