Lumepilved liikusid novembri kolmanda dekaadi alguses kitsa ribana üle Eesti.
Foto: Keskkonnaagentuur
Eesti keskmine õhutemperatuur oli novembris 4,6 °C, mis on pikaajalisest keskmisest tervelt 2,5 °C kõrgem ja paigutas läinud novembrikuu alates 1922. aastast soojuselt esimese kuue hulka. Sama soe oli november ka 1982. aastal.
2024. aastal registreeris NORDLIS välgudetektorite võrgustik Eestis kokku 31808 pilv-maa välku. See on ligi viiendiku võrra rohkem kui perioodi 2005-2023 keskmine, milleks on üle 27 tuhande pilv-maa välgu. Võrreldes möödunud aastaga oli 2024. aastal äikest ligi 30% rohkem.
Tänavune oktoober kujunes keskkonnaagentuuri teatel pikaajalisest keskmisest soojemaks. Kusjuures oktoobri viimane kolmandik ei ole kunagi varem olnud nii soe.
Väike-Maarja vaatlusjaamas on juulikuu sademete normiks ehk aastatepikkuseks keskmiseks 75 mm. Pühapäeva pärastlõunast esmaspäeva hommikuni sadas maha 83 protsenti normist.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.