Läinud november oli keskkonnaagentuuri teatel hämar, soe ja keskmisest pisut sajusem. Saabusid ka poolaasta esimesed lumesajud ja tuisud.
- Lumepilved liikusid novembri kolmanda dekaadi alguses kitsa ribana üle Eesti. Foto: Keskkonnaagentuur
Eesti keskmine õhutemperatuur oli novembris 4,6 °C, mis on pikaajalisest keskmisest tervelt 2,5 °C kõrgem ja paigutas läinud novembrikuu alates 1922. aastast soojuselt esimese kuue hulka. Sama soe oli november ka 1982. aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2024. aastal registreeris NORDLIS välgudetektorite võrgustik Eestis kokku 31808 pilv-maa välku. See on ligi viiendiku võrra rohkem kui perioodi 2005-2023 keskmine, milleks on üle 27 tuhande pilv-maa välgu. Võrreldes möödunud aastaga oli 2024. aastal äikest ligi 30% rohkem.
Tänavune oktoober kujunes keskkonnaagentuuri teatel pikaajalisest keskmisest soojemaks. Kusjuures oktoobri viimane kolmandik ei ole kunagi varem olnud nii soe.
Väike-Maarja vaatlusjaamas on juulikuu sademete normiks ehk aastatepikkuseks keskmiseks 75 mm. Pühapäeva pärastlõunast esmaspäeva hommikuni sadas maha 83 protsenti normist.
Keskkonnaagentuuri andmetel on kaks vaatlusjaama (Väike-Maarja ja Heltermaa) uuendanud oma absoluutset juunikuu soojarekordit.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.