Rägavere mõisa juures saab näha haruldast vaatepilti. Aga mitte kaua
Kui veel umbes pool sajandit tagasi olid kaelustuvid Eestis haruldased, siis tänapäeval elab siin neid palju. Suured kaelustuvide rändeparved ei ole aga sugugi igapäevane vaatepilt, eriti veel Virumaal.
Rägavere mõisa omanik Morgan Hammerbeck rääkis, et juba mitu päeva koonduvad kaelustuvid mõisa lähistel asuvale karjamaale ning iga päevaga on neid üha rohkem.
Pühapäeval peeti traditsioonilist linnade linnuvaatluspäeva, mis toimub ornitoloogiaühingu korraldusel juba alates 2002. aastast. Lääne-Virumaa tuntud linnumees Peep Veedla on juba päris pikka aega käinud sel päeval koos abikaasa Taimiga linde vaatlemas Tapal.
Loobu jõe ääres elu alustanud kured on oma elu esimesel pikal rännakul jõudnud tänaseks Ungarisse. Teekonna jälgimine on võimalik tänu Sven Hõbemägile, kes linnud leidis, ja Maaülikooli teadurile Ivar Ojastele, kes tegeleb just nimelt sookurgede saatjatega varustamise ja nende jälgimisega.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.