Rakvere linnavalitsus saab aeg-ajalt päringuid, miks on linnaruumis asuvad taaskasutuseks mõeldud riidekonteinerid alatasa täis ja miks neid sagedamini ei tühjendata.

- Avades konteineri tühjenduseks uksi, voolavad kotid ja kahjuks ka lahtiselt pandud riided maha ning määrduvad.
- Foto: Rakvere Linnavalitsus
„Mõistame inimeste muret, kuid paraku on konteinerite ületäitumise peamine põhjus see, et sinna visatakse esemeid, mis ei kuulu taaskasutusse – näiteks määrdunud või katkiseid rõivaid ja muid esemeid,“ selgitas Rakvere linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Kerli Kõue.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Võimalus lisateenistuseks
Üle 15aastase moemaailma kogemusega Josefine Vaher-Vahter oli aastaid oma sõbrannadele erilisteks sündmusteks kleite laenanud, kui ühtäkki tabas end mõttelt, et äkki vajaksid rohkemad inimesed sarnast teenust.
Kolm aastat kestnud Pika tänava remondi käigus üles võetud tänavakive ja munakive ei visatud teps mitte ära, vaid hoiti alles. Nüüd võetakse need taaskasutusse, millega Rakvere linn lisaks rohelise linna lipu kõrgel hoidmisele aitab ka maksumaksja raha kokku hoida.
Järjest enam inimesi mõtleb selle peale, kuidas enda ümber olevat keskkonda hoida ja võimalikult vähe tarbida.
Jaanuari lõpuni Rakvere keskväljakut ehtinud kuuselt võeti sel nädalal maha ehted ja tuled ning reedel langetatakse ka puu. Juba teist aastat läheb Rakvere jõulukuusk tervenisti taaskasutusse.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.