• 20.06.25, 15:58

Politsei liikluslaul kutsub üles surmale vaba päeva andma

Politsei ja loovagentuuri Not Perfect Tallinn koostöös valmis meeleolukas liiklusohutuse laul, milles Surm tänab kõiki eeskujulikke liiklejaid, kelle ohutud sõiduvõtted võimaldavad ka Surmal puhata ja jaanipühi pidada.
Surmad tänavad kõiki eeskujulikke liiklejaid, kelle ohutud sõiduvõtted võimaldavad ka Surmal vaba päev võtta ja jaanipühi pidada.
  • Surmad tänavad kõiki eeskujulikke liiklejaid, kelle ohutud sõiduvõtted võimaldavad ka Surmal vaba päev võtta ja jaanipühi pidada.
  • Foto: Politsei- ja piirivalveamet
Politsei on pühade ajal olemas ja kiirelt reageerimas seal, kus inimesed meid enim vajavad. Rahustame liiklust, tagame avalikku korda ja reageerime kiirelt, kui kellegi tervis või elu on ohus. Suurimad ohuallikad on liikluses tihti just joobes juhtimine, kihutamine, väsimus, kõrvalised tegevused autoroolis. Selleks, et ohutud sõiduvõtted pikkade jaanipühade ajal kõigil meeles püsiks ja kõrvus kõlaks, andis politsei koostöös loovagentuuriga Not Perfect Tallinn välja meeleoluka liiklusohutusest kõneleva laulu. Kutsume sellega kõiki üles liikluses eeskujulikult liiklema ja seeläbi ka Surmale vaba päeva andma,“ rääkis PPA liikluskoordinaator Taavi Kirss.
Keith Prits loovagentuurist Not Perfect Tallinn selgitas, et liiklusohutuse teemat on käsitletud küll autojuhtide, kaasreisijate ja teiste liiklejate kaudu. „Nüüd pakume värsket vaatenurka näidates liikluses toimuvat läbi Surma silmade. Tema jaoks tähendab kellegi suremine tööd ning mida rohkem inimesi võtab liikluses liigseid riske, seda kõvemini peab Surm töötama. Mõistagi on ta õnnelik, kui inimesed liiklevad eeskujulikult, sest siis saab Surmgi puhata,“ kirjeldas ta.
Liikluskampaania „Anna Surmale vaba päev“ hõlmab lisaks meeleolukale laulule ka vastava üleskutsega autokleebiseid ning postkaarte, mida politsei jagab jaanipühadel pisteliselt tänutäheks eeskujulikele liiklejatele.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Laulu “Surma vaba päev” saab kuulata-vaadata SIIT, selle sõnad kirjutas Mihkel Raud, laulavad EMTA pärimusmuusikud Marion Selgall, Eva Eensaar ja Katia Rjumina.
Lääne-Virumaa Uudised lõpetab 30. juunil tegevuse eraldi uudisveebina. Meie ajakirjanik Andres Pulver jätkab Äripäeva Lääne-Virumaa korrespondendina. Äripäevas ilmuvaid Lääne-Virumaad puudutavaid artikleid saad mugavalt lasta saata enda postkasti funktsiooni “Minu Äripäev” abil, kui valid seal märksõnaks “Lääne-Virumaa”. Selle võimaluse kasutamiseks ei pea olema Äripäeva tellija.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.05.25, 15:24
Rakvere Elustiilipäev kutsub inimesi puhkamist väärtustama
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele