Nädal tõi uued rekordid nakatumises, kuid raskete juhtumite arv ei kasvanud

Autor: Toomas Truuverk • 31. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Omikrontüve põhjustatud hiidlaine purustab uusi nakatumise rekordeid nii Lääne-Virumaal kui üleriigiliselt. Hinnanguliselt on omikrontüve osakaal jõudnud 90%ni kogu nakatumisest. Raskete juhtumite arv ei ole aga kasvanud.

Maailma Terviseorganisatsiooni WHO hinnangul võib omikrontüvi pandeemiale lõpu tuua.
Autor: Shutterstock

Viimase seitsme päevaga nakatus Lääne-Virumaal 1634 inimest koroonaviirusesse, see on 2,1 korda enam kui nädal varem. Nädala siseselt ületas kasvukiirus ühel päeval isegi 2,5 kordset taset. Sügisesest tipust on nakatumine nüüd kaks ja pool korda kõrgemal. Üleriigiliselt registreeriti nädalaga 41 000 uut koroonajuhtumit, mis on sügisesest tipust ligikaudu neli korda kõrgem tase.

Tahaks uskuda, et uuel nädalal näeme kasvukiiruse langust nii maakonnas, kui üleriigiliselt. Vaatamata sellele lööb nakatumiste koguarv väga suure tõenäosusega uusi rekordeid. Lääne-Virumaal tähendab see, et enne kui nakatumine kahanema hakkab, võime näha ligemale 500 nakatumisega päeva.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!