Ukrainas on vaja kohe humanitaarkoridore

Autor: Sigrid Nuutre • 1. märts 2022
Jaga lugu

Ukrainas on vaja kiiremas korras tekitada humanitaarkoridor, et viis päeva järjest pommivarjendites kinni olnud saaksid esmaabi, vett ja toitu. Täna erakorraliselt kogunenud riigikogus peeti palju kõnesid, kuid humanitaarabist ei räägita kas üldse, või vaid põgusalt, kirjutab Vainupea elanik Sigrid Nuutre, kes on Eesti Välispoliitika Instituudi projektijuht Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses.

Vene väed tapsid Ukrainas kuueaastase tüdruku. Arst, kes teda päästa proovis, lubas ajakirjanikul pildistada ja sõnas pisarates "Näita seda Putinile!".
Autor: Evgeniy Maloletka/Scanpix/AP

27. veebruar, Mariupol. „Tooge ta välja, tooge ta välja!“ hüüdis kiirabitöötaja ja kanderaam lükati kiirabiautosse. Kohe algas elustamine ja auto liikus sireenide saatel haiglasse. Selles autos oli kuueaastane tüdruk, kes oli saanud raskelt viga Vene vägede järjekordses rünnakus Ukraina tsiviilisikute pihta. Tüdruk suri haiglas. Arst, kes teda päästa proovis, lubas ajakirjanikul pildistada ja sõnas pisarates „Näita seda Putinile!“.

Ukarinas on lapsed hukkunud, vigastada saanud ja mentaalselt vapustatud. Vene väed on pommitanud haiglaid, sünnitusmaju, lasteaedasid ja lastekodusid. Kannatavad lapsed, kes pole mitte milleski süüdi ja kes paljud on alles nii väiksed, et ei mõista sõja olemustki. Praegu on nende päästmiseks iga minut oluline.

Ukrainas on vaja kiiremas korras tekitada humanitaarkoridor, et viis päeva järjest pommivarjendites kinni olnud saaksid esmaabi, vett ja toitu. UNICEF tegevdirektor Catherine Russell tegi eile avalduse, milles kutsub üles peatama Ukrainas käimasolevat sõjategevust, et jõuda inimesteni, kes vajavad humanitaarabi.

Täna erakorraliselt kogunenud riigikogu saalis on peetud palju kõnesid, kuid humanitaarabist ei räägita kas üldse, või vaid põgusalt.

On lausa hädavajalik, et lisaks relvaabile ja majandussanktsioonidele Venemaa kui agressori vastu tõstataks meie saadikud nii riiklikul kui ka Euroopa Liidu tasandil kiiremas korras kõnelused humanitaarkoridori tekitamiseks Ukrainas.

Humanitaarkoridor on vaja luua nüüd ja kohe, sest iga minut on inimelule oluline. Mitte ükski laps ei tohi enam Vene vägede korraldatud invasioonis Ukrainale surra.

Ja näidake selle okupantide pommirünnakus hukkunud tüdruku pilti Putinile!

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!