Eesmärk on muuta Lääne-Virumaa turismikaardil nähtavamaks

Autor: Einar Vallbaum • 17. november 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
VIROLi juhatues esimees Einar Vallbaum selgitab, miks jäi Lääne-Virumaa EASi turismitoetusest ilma ning millised on maakonna omavalitsuste edasised plaanid.
Autor: Raul Mee

Tänaseks on tõepoolest tekkinud olukord, kus jääme sel aastal riigi turismiraha jagamise rongist maha. See aga ei tähenda, et turismivaldkonna edendamise ja maakonna kohaturunduse väljaarendamise plaanid oleks maha maetud, kirjutab Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Einar Vallbaum.

14. novembril ilmus Lääne-Virumaa Uudistes artikkel maakonna turismirahastusest ilmajäämise kohta. Artiklis esineb tulenevalt allikate ühepoolsest kajastamisest kahetsusväärselt mitmeid faktivigu ja poolikut teavet, mis ei ava kogu tekkinud olukorra tausta ja põhjuseid adekvaatselt. Parandame selle vea.

EAS-i poolt loodavate DMO (Destination Management Organisation) ehk sihtkohtade strateegiliseks juhtimiseks, arendamiseks ja turundamiseks mõeldud organisatsioonide asutamise protsess on kestnud juba paar aastat. Maakonna tervikliku arengu seisukohalt nähti DMO tulekus ka võimalust Lääne-Virumaal turismi strateegilise planeerimise ja juhtimisega sihipäraselt toimetama hakata.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!