Ingliskeelne väljend ageism ehk vanussurve viitab stereotüüpidele (kuidas me mõtleme), eelarvamustele (kuidas me end tunneme) ja diskrimineerimisele (kuidas me käitume) vanuse alusel teiste või iseenda suhtes, kirjutab SEB Baltikumi strateegiajuht Andra Altoa.

- SEB Baltikumi strateegiajuht Andra Altoa
Vanussurve võib avalduda erinevas vanuses töötajate suhtes ning, kombineerituna soolise eelarvamusega, võib pealiskaudselt jõuda tõdemuseni, et naistel ei pruugigi olla õiget vanust karjääris edasi liikumiseks. Nad on kas liiga noored (ja kogenematud), liiga vanad (ja igavad?) või isegi liiga keskealised (ja oma muredega hõivatud).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Mina olen nüüd omadega keskikka jõudnud,“ teatab sõbranna. Mina ja teine sõbranna vahetame hämmeldunult pilke. Pea ühest suust tuleb ka me mõlema vastus: „Mina mitte!“ Asja teeb põnevaks see, et oleme sündinud kõik ühel aastal ja praegu veel oma kolmekümnendates.
Fondijuhiks kandideerinud Katrin* (nimi muudetud) avastas töövestlusel, et tema eraelust äärmiselt huvitatud keskealise meesjuhi suurim hirm oli see, et naine võib kiiresti mehe leida ja lapse sünnitada.
Kolm naist arutlevad, kas sookvootidest oleks abi
Ettevõtte omanike ja ettevõtete ning erinevate asutuste juhtide seas on naiste osakaal kõige väiksem Vinni vallas, kus see on 32%.
Saja Eesti tippfirma juhatuse liikmetest on naised vähem kui kümme protsenti. Sooline varalõhe on Eestis kõige suurem just kõige rikkamate hulgas.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.