Piibe teater tõi lavale Suumani Sassi argiasjade veidruse
Piibe teatri lavastus “Kuulus on kummaline” toob lavale kaks Suumani Sassi - Kunstniku ja Luuletaja. Lugu on mõtlik ja naljakas. See on lugu eestlaseks olemisest.
Kunstnik (Margus Grosnõi) ja Luuletaja (Üllar Saaremäe).
Foto: Piibe teater
Tegelikult on ju ainult Aleksander Suumani luuletused (ja maalid ekraanil), aga need räägivad vahva loo kunstnikust luuletaja lapsepõlvest Simunas, sealsetest inimestest ja ka hilisemast elust. “Kaadri tagant” kostvad õde Helmi mälestused lisavad vaid värvi.
14. aprillil esietendub Simuna rahvamajas Simunas sündinud ja koolis käinud Aleksander Suumani elust ja luulest inspireeritud lavastus „Kuulus on kummaline”.
Lisatud ülevaade suvelavastustest Lääne-Virumaal ja lähiümbruses.
Piibe teater toob sel suvel Vargamäel Tammsaare muuseumis lavale Arlet Palmiste kirjutatud ja lavastatud näidendi "Issanda teener", mis räägib karismaatilisest kirikuõpetajast Vello Salumist ja KGB poolt keelatud muusikafestivalist.
Piibe Teater on saanud tuntuks kultuurilooliste tükkide lavale toomisega. Seda rida jätkab kõrtsietendus „Mina, Sikenberg“, mis pajatab „Tõe ja õiguse“ tegelaste tegeliku loo.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.