10 soovitust, kuidas kodus elektritarbimist vähendada

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 26. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Kallinenud elektrienergia ajendas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametit koostama 10 lihtsat soovitust, kuidas kodust elektritarbimist paremini juhtida.

Elektrikulu vähendamiseks on mitmeid lihtsaid võimalusi.
Autor: Martin Ahven/Scanpix/Õhtuleht

Lisaks koostas amet ülevaate elektritarbimise ja elektrilepingutega seotud enamlevinud küsimustest ning vastas neile. Artikli lõpus olevast võrdlustabelist saab aga näha, kui suur on koduste elektriseadmete tarbimine ja millise rahalise kuluga tuleks nende puhul arvestada.

•Millisel õiguslikul alusel esitatakse tarbijale elektriarveid?

Elektri kasutamiseks on tarbijal sõlmitud kaks lepingut: elektrimüüjaga elektrileping elektrienergia ostmiseks ja võrguettevõtjaga võrguleping võrguteenuste kasutamiseks. Kui tarbitakse elektrit, kuid elektrimüüjaga ei ole lepingut sõlmitud, siis kasutatakse üldteenust. Tarbijal tuleb teha lepingute sõlmimisel, sh elektri- ja võrgupaketi valikul võimalikult teadlik valik. Erinevate pakettidega saab tutvuda elektrimüüjate veebilehekülgedel, kus enamasti on võimalik laadida alla personaalne elektritarbimise ajalugu ning tutvuda konkreetsele majapidamisele soodsaimate pakettidega. Võrgupakette saab võrrelda oma võrguettevõtja veebis (suurim võrguettevõtja on Elektrilevi).

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!